Plaka Tanıma Sistemi nedir?
Kullanım Avantajları
Plaka Tanıma Sistemi Yapısı
Uygulama Alanları
Teknik Özellikleri
Referanslarımız

 

 

 

 

 

 

Plakapan PTS (PLAKA TANIMA)

 

 

Ceos PTS: Site Uygulaması konut alanlarının içerisine giriş yapmak isteyen araçların plakalarının tanımlanmasına yönelik geliştirilen bir yazılımdır. Sistem site giriş ve çıkışlarına yerleştirilen kameralar sayesinde alınan görüntüler üzerinde tanımlama yapmaktadır. Tanımlanan araç plakaları aynı zamanda veritabanına kayıt ve sorgulama yapabilmektedir. Sorgulamalar izinli araç veritabanı veya izinsiz araç veritabanından çevrimiçi sorgulama yapma imkânı sunmaktadır. Sorgulanan araç plakası izinli veritabanında kayıtlı ise sisteme bağlı olan bariyeri devreye sokarak araç geçişine olanak tanır. İzinsiz bir araç durumunda sistem sesli ve görsel bir biçimde uyarı vermektedir. Ayrıca siteye gelen misafir araçların veya geçici araçların kayıtları yapılarak geçici geçişleri sağlanabilmektedir. Bu sistem sitelere giriş çıkış yapan araçların kontrolünü, denetimini ve trafik yoğunluğunu önlemek amacıyla tasarlanmıştır.

 

Güvenlik seviyesi arttırıldıkça site girişlerinde her seferinde bekletilen üyelerin bazen güvenlik personeli ile tartışma yaşaması sonucunda memnuniyet seviyesi düşmekte ve zamanla bu sürtüşmeler sonucu personel görevini daha özensiz yapmaya başlamaktadır. Ceos Plaka Tanıma Sistemi bu durumu önlemenize yardımcı olmaktadır.Ceos Plaka Tanıma Sistemi herhangi bir kart, kumanda ya da herhangi bir cihaza gereksinim duymadan araçları plaka okuma yöntemiyle tanıyarak site otoparkları için güvenilir bir yönetim sistemi sunar. Bu sayede diğer yöntemlere oranla maliyet avantajı ve daha kolay yönetim sağlanır. Çoğu zaman güvenlik personelinin kontrolü esnasında site giriş önünde bekletilmenin yanı sıra kumanda, kart vs… aparatını kaybeden-bulamayan üyelerden ötürü de site girişi önünde bir kuyruk oluşması söz konusudur.

 

Siteye yeni güvenlik personeli alımı, yeni üyelerin katılımı, üyenin aracını değiştirmesi yahut ek araç alması durumunda da personel için yine bir tanıma, ayırt etme dönemi yaşanacaktır ki bu durum üyeyi meşgul edeceği için yeni bir sorun oluşabilecektir.

 

 

 

Tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilmektedir.Servis ve Bakım garantisi tamamen Türkiye'den.

Türkiye'nin ilk ve tek kare plaka tanıma özelliğine sahip yazılım!

Araç üzerinden sökülmüş veya sahte imâl edilmiş plakalar ile yapılacak sahtekarlıkları önler sadece Ceos Teknoloji tarafından kullanılan bu özellik bir plaka tanıma sistemi'nin olmazsa olmazıdır!

E-ODS (Elektronik Olasılık Değerlendirme Sistemi) özellikle yetkili giriş-çıkışlarında gözle seçilemeyen plakalar için olasılık değerlendirmesi yapar ve bir kare görüntüden birden fazla plaka üretip sistemi güçlendirir.Bu teknoloji tamamıyla Ceos Teknoloji tarafından geliştirilmiş olup yalnızca Ceos Teknoloji ürünlerinde kullanılmaktadır.

 

Bütün IP (Network) Kameralar ile uyumlu çalışabilme özelliği.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

     

Kartlı PDKS Sistemleri - Parmak İzli PDKS Sistemleri - Access Sistemleri - Yemekhane Geçiş Sistemleri

WC Geçiş Sistemleri - CCTV Kamera Sistemleri - Bekçi tur Sistemleri - Personel & Geçiş Kartları

Metal Arama Detektörü - Kart Basma Saatleri - Turnike Sistemleri - Plaka Tanıma Sistemi - RFID Teknolojileri

| Ana Sayfa | Servis istiyorum | Sipariş formu İnsan kaynakları | Program indir | Iletisim |
Copyright© 2007 Ceos Teknoloji

..: No right click from Moralesd :..